W ramach akcji #zdjeciaznarodzin_razemdamyrade (jeśli nie wiesz, co to za akcja zajrzyj tutaj) przygotowałam dla Was drogie Mamy pięć rad, dzięki którym będziecie mięć piękne zdjęcia w swoim rodzinnym albumie.

Rada nr 1) 

Jeśli teraz jest ten czas, że witasz na świecie swoje maleństwo koniecznie zrób zdjęcie swojemu maluszkowi jak karmisz go piersią. Jeśli nie ma nikogo obok Was, kto mógłby Wam zrobić zdjęcie zróbcie je sama telefonem. Zobacz kilka przykładów zdjęć, jakie otrzymałam od Mam biorących udział w akcji:

Zróbcie takie zdjęcie w ciągu pierwszych 2, 3 dni po porodzie. Maluszki zmieniają się tak szybko, że warto zatrzymać na rolce aparatu te pierwsze godziny.

Rada nr 2)

Koniecznie sfotografujcie detal! Niech to będą stópki lub rączki Waszego maleństwa. Czas leci nieubłaganie i te maleńkie stópki i maluszki szybciej niż byście chciały przestaną mieścić w Waszych dłoniach. Poniżej kilka przykładów zdjęć od Mam, które dostałam do obróbki fotograficznej:

Rada nr 3)

Jak robicie zdjęcie swojemu maleństwu połóżcie ja na kocyku lub pieluszce o jednolitym tle. Idealnie tu się sprawdzi najzwyklejsza biała tetrowa pieluszka. Dzięki temu żadna kaczuszka czy misio nie będzie odciągać uwagi od najważniejszego, czyli od Waszego maluszka. Zobaczcie przykłady od Mam poniżej:

Rada nr 4)

Wspólne zdjęcie - poproście koleżankę z łóżka/położną/pielegniarkę a może nawet lekarza (uwierzcie, oni naprawdę to rozumieją w tym trudnym czasie) o zrobienie Wam pierwszego wspólnego zdjęcia z maleństwem. Jeśli to możliwe zadbajcie, aby być blisko okna lub innego źródła światła, które oświetli Wasze twarze. Możesz patrzeć w obiektyw choć nie jest to konieczne. Równie piękne będzie zdjęcie jak będziesz spoglądać na swoje maleństwo.

Rada nr 5)

Koniecznie sfotografujcie swojego maluszka z Tatą. Niech to będzie pierwsze wzięcie na ręce Waszej małej kruszyny, a może zdjęcie z aparatu jak Tata pierwszy raz go widzi? To też jest doskonały pomysł. Zobaczcie  przykłady poniżej:

Drogie Mamy, tych rad mogłabym mieć dla Was dużo więcej ale nie o to chodzi, abyście zaczynały się teraz uczyć fotografii. Jeśli tylko skorzystacie z tych powyżej jestem przekonana, że stworzycie piękną pamiątkę. 

Jeśli jesteś Mamą, której przyszło rodzić w czasach koronawirusa w szpitalu, w którym porody rodzinne nie są możliwe, przyślij mi zdjęcia z pierwszych godzin życia swojego maleństwa a poddam je obróbce fotograficznej całkowicie bezpłatnie w ramach akcji #zdjeciaznarodzin_razemdamyrade. Zdjęcia prześlij na adres ania@aniaberg.pl

Jeśli planujesz poród domowy zastanów się czy chciałabyś mieć pamiątkę z jednego z najpiękniejszych dni w życiu, jakim jest cud narodzin. Sfotografuję Twój poród w najpiękniejszy możliwy sposób, pokazując emocje panujące tego dnia, bez epatowania fizjologią porodu. Gwarantuję, że zdjęcia, które ode mnie otrzymasz będą tymi najpiękniejszymi w Waszym rodzinnym albumie.

 

JAK ZROBIĆ DOBRE ZDJĘCIE? 
- 5 rad dla świeżo upieczonych mam

03 maja 2020

Copyright 2020 // Proudly created by @aniaberg.pl