Rodziny wielopokoleniowe odeszły do lamusa. Ani ja, ani moi bliscy i dalsi znajomi takich rodzin nie tworzą. Och nie, jest jeden mały wyjątek ale nie wiem czy to kwestia wyboru, czy okoliczności życiowych. Im jestem starsza tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że instytucja rodziny wielopokoleniowej jest pięknym zjawiskiem. Doceniam wartości, jaką niosą ze sobą relacje rodzinne i z wielkim zaciekawieniem obserwuję jak moje dzieci przez lata budują je z Dziadkami.

Dokumentalna sesja rodzinna

Pamiętam jak mój syn będąc kilkuletnim chłopcem nie mógł doczekać się każdego spotkania z Dziadkiem. To Dziadek przez lata był dla niego największym autorytetem i najlepszym pomocnikiem w zabawie. To Dziadek potrafił wystrugać najlepszą łódkę z kawałka drewna. Dziadek był tym, z kim po raz pierwszy poszedł na ryby i nauczył jak je łowić. Dziadek zabierał na łódkę i uczył pływać i to z jego kolan robiło się najwyższe wyskoki w jeziorze. Dziadek nauczył grać w szachy. A i w piłkę też się z Dziadkiem dobrze się grało.

Dokumentalna sesja rodzinna

Niedługo Dziadek będzie obchodził swoje święto. Będą laurki i życzenia zdrowia. A czy będzie wspólne zdjęcie z Dziadkiem? Jeśli nie, koniecznie takie zaplanujcie. Zróbcie sobie sami lub zaproście fotografa, który zrobi je dla Was. Niech te wszystkie chwile z Dziadkiem zostaną w pamięci Waszych dzieci jak najdłużej. Dbajcie o to, aby wyposażyć Wasze dzieci nie tylko w skrzydła, dzięki którym zdobędą świat ale wyposażcie je również w korzenie, które dadzą im poczucie bezpieczeństwa. Piękne wspomnienia z czasów dzieciństwa zostaną na dłużej jeśli będą towarzyszyć im zdjęcia. Dlatego fotografujcie nie tylko dzieci ale róbcie zdjęcia waszych dzieci w rodzinie, w relacjach z Dziadkami, Babciami, i innymi bliskimi. Od czasu, do czasu zaproście do siebie fotografa, który uchwyci dla Was w kadrach te momenty, które samemu sfotografować jest trudno i które często zbyt szybko nam umykają w trybikach codzienności.

 

Dzień Dziadka

18 stycznia 2020

Copyright 2020 // Proudly created by @aniaberg.pl