Dokumentalna sesja rodzinna

Pamiętacie Babcie? A czy pamiętacie o swoich Babciach? Babcia  - zazwyczaj ta, w której ramionach znajdujemy akceptację i nieograniczone pokłady miłości. Pachnąca czułością i witająca nas w progach domu ciepłym ciastem drożdżowym i pierogami. Tak, wiem że to bardzo tradycyjne, a może nawet staroświeckie zdefiniowanie Babci. Dzisiejsze Babcie to bardzo często nowoczesne kobiety, realizujące swoje pasje, którym czasu na siedzenie w kuchni niestarcza, a i często nie wstydzą się przyznać, że gotować nie lubią. Jedno jednak wydaje się być niezmienne - miłość, akceptacja, czułość i zrozumienie w stosunku do swoich wnuków. Bez względu na to, do którego opisu bliżej waszym Babciom mam nadzieję, że pamiętacie o tym, aby je fotografować?

Dokumentalna sesja rodzinna

Ja, zanim dorosłam i świadomie chwyciłam za aparat nie miałam już okazji sfotografować swoich Babć bowiem obie odeszły wcześniej. Przeglądając stare albumy rodzinne mam ich zdjęcia, jak były młodymi kobietami, ale ... nie mam ani jednego zdjęcia, na których Babcie byłyby ze mną, ani jednego zdjęcia jak były już u schyłku swojego życia, jak miały naznaczone zmarszczkami dłonie i zmęczoną życiem twarz. Zostały mi jedynie mgliste wspomnienia w mojej pamięci :(. Kiedyś, w czasach analogowych, gdy nie było pod ręką telefonów komórkowych i aparatów wszelkiej maści zdjęcia robiło się rzadko - przynajmniej w moim domu rodzinnym. Dlatego teraz dbam o to, aby na moich zdjęciach, które tworzę Babcia była często ich bohaterem. Aby wnuki jak dorosną pamiętały Babcię ze swojego dzieciństwa, wspólne zabawy, spacery i przytulanki.

Dokumentalna sesja rodzinna

Niedługo Dzień Babci, nie zapomnijcie, aby tego dnia nie tylko złożyć Babci życzenia ale koniecznie chwyćcie za aparat  (pamiętajcie, że najlepszy to ten, który właśnie macie pod ręką ;)) i sfotografujcie się razem z Babcią. Zróbcie też Babci zdjęcie, kiedy nie widzi, kiedy wykonuje jakąś zwyczajną czynność, kiedy powtarza jakiś gest, który jest dla niej charakterystyczny. Wprowadźcie taką małą rodzinną tradycję, że zawsze z okazji Dnia Babci razem się fotografujecie. W ten sposób będziecie tworzyć zapis historii Waszej rodziny, do którego będziecie wracać po latach. Aha, nie zapomnijcie tych zdjęć wywołać - jest to równie ważne jak samo ich zrobienie. Mam nadzieję, że zdajecie sobie sprawę, że zdjęcia niewydrukowane nie istnieją? Po latach gubią się na dyskach komputerów i dziwnym trafem znikają z pamięci aparatu. A jeśli chcecie zrobić Babci prezent - niespodziankę, zadbać o to, aby mieć wspólne zdjęcia pełne emocji i naturalności, zaproście mnie na wasze spotkanie z Babcią z moim aparatem. Zrobię dla was zdjęcia, które będą najpiękniejszymi obrazami waszych wspólnych chwil i relacji. Zdjęcia, które zawisną na ścianie czy staną na kominku. Najpiękniejsza historia waszej rodziny i najpiękniejszy prezent na Dzień Babci czy Jej kolejne urodziny.

Dokumentalna sesja rodzinna

 

Dzień Babci

16 stycznia 2020

Copyright 2020 // Proudly created by @aniaberg.pl